KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13898677
nr 1389 8677
August Sedelin
(1850-1910), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1906, byggnad, duk på pannå, 31x45, yttermått inklusive ram: 45x59 cm
August Sedelin, svensk bildkonstnär född 1850 i Stockholm, död där 1910.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 5 april 2021
kl 19:36:27
100 kr
150 kr
August Sedelin
Läs mer om August Sedelin